Alkohol tester Dräger 5820
Alkohol tester Dräger 5820

Alkohol tester Dräger 5820

Alkohol tester Alcotest® 5820 doporučujeme pro profesionální využíti. Dräger Alcotest 5820 doporučujemem pro větší podniky pro časté měření zaměstnaců nebo obecní policie. Alkohol tester vydrží až 1500 měření při napájení baterií CR 123 (1 kus), přičemž paměť testeru uchová 100 provedených testů na alkohol. Přístroj Dräger Alcotest 5820 umožňuje i pasivní odběr v případě bezvědomí člověka.

Snadné provádění dechových zkoušek na alkohol

Přístroj je připraven k použití během několika sekund. To znamená, že lze kdykoli provést (aktivní) test dotyčné osoby. Přítomnost alkoholu lze měřit rovněž v okolním vzduchu (pasivní test). V takovém případě není náustek zapotřebí. Všechny funkce potřebné k měření se aktivují praktickým zeleným tlačítkem OK. K procházení menu slouží dvě tlačítka.

Všestranný a odolný Dräger Alcotest 5820

Osvědčený elektrochemický senzor DrägerSensor se vyznačuje krátkou dobou odezvy a dlouhou životností. Pracuje s maximální přesností a spolehlivostí. Analýza je naprosto spolehlivá při teplotách od -5 do +50 °C. Senzor poskytuje spolehlivé a rychlé výsledky rovněž v případech vysokého obsahu alkoholu, a to u aktivních i pasivních měření.

Pohodlné používání Dräger Alcotest 5820

Jednání s intoxikovanými osobami vyžaduje značnou pozornost a soustředění. Přehledné ovládání přístroje je důležitou podmínkou jednoduchého používání a hladkého průběhu dechových zkoušek. Veškeré měřicí funkce lze ovládat jediným tlačítkem, což provádění zkoušky výrazně usnadňuje. Velký podsvícený displej je dobře srozumitelný díky plnotextovým zprávám, které vás bezpečně provedou jednotlivými úkony testu na alkohol. Dioda LED a zvukový signál doplňují displej a signalizují konec měřicího postupu. Dvě navigační tlačítka slouží k pohybu v menu a umožňují přístup k různým funkcím, například zobrazení posledních výsledků testů.

Jednoduše hygienický: náustek „Slide`n`click“

Propracovaná konstrukce produktu vyhovuje požadavkům na provádění rychlých, jednoduchých a hygienických dechových zkoušek na alkohol: Tvar náustku Slide´n´click umožňuje jeho snadné nasazení, a to dokonce i ve tmě. Přístroj Alcotest 5820 je připraven k dalšímu použití ihned po výměně náustku. Přístroj vždy odmítne pokus o ucpání: Vzduchový kanál nelze uzavřít, což znemožňuje pokusy o manipulaci se zařízením během poskytování dechového vzorku.
Distanční vložka na náustku zabraňuje v dotyku rtů testované osoby a pouzdra zařízení. Distanční zarážku lze v případě potřeby použít rovněž jako ejektor náustku. Volitelně jsou k dispozici náustky se zpětnou klapkou.

Technické parametry Dräger Alcotest® 5820

Princip měření: Elektrochemický senzor s 1/4" technologií, specifický pro alkohol
Rozsah měření: 0 až 2,5 mg/l; signalizace překročení rozsahu měření
Odběr vzorku: Standardní: automatický odběr vzorku po dosažení minimálního objemu resp. definovaného času výdechu; K dispozici pasivní odběr vzorku bez náustku nebo manuální spuštění odběru vzorku
Připravenost k použití: přibližně 2 s po zapnutí
Zobrazení výsledku měření: Po cca 3 s (při 0 mg/l); po cca 10 s (při 0,5 mg/l, pokojová teplota)
Provozní teplota: -5 až +50 °C
Relativní vlhkost: 10 až 100 % relativní vlhkosti (nekondenzující a v provozním stavu)
Požadavky na okolní tlak: 600 až 1 300 hPa
Displej: Grafický podsvícený displej LCD; 32 x 22 mm (128 x 64 pixelů)
LED: Dvoubarevná k podpoře zobrazení výsledků a výstražných hlášení
Zvukový signál: Různé zvukové signály pro podporu zobrazování hlášení a výstrahy
Paměť dat: Paměť pro posledních 100 zkoušek spolu s jejich čísly
Napájení: 1 x baterie CR123A, ukazatel stavu nabití na displeji, na jednu baterii lze provést cca 1 500 dechových zkoušek.
Adaptér pro náustek: Vylepšené nasazování náustku Slide´n´click, lze jej nasadit pro orientaci vlevo nebo vpravo
Náustek: Samostatně hygienicky balený se vzduchovým kanálem odolným vůči ovlivňování zkoušky, s ejektorem náustku a distanční zarážkou mezi ústy a tělem přístroje.
Způsob ovládání: Měřicí funkce se ovládají jediným tlačítkem; pohyb v menu pomocí dvou tlačítek
Kalibrace: Kalibrace suchým nebo mokrým plynem
Tělo přístroje: Plast ABS/PC odolný proti nárazu
Rozměry (š x v x h), hmotnost: přibližně 50/60 x 141 x 31 mm; přibližně 150 g včetně baterie
Konfigurace přístroje: Přímá konfigurace parametrů přístroje prostřednictvím menu (je potřeba PIN). Není potřeba žádný další počítačový program
Vibrace a rázy: EN 60068-2-27, EN 60068-2-6; EN600-2-64
Označení CE: 2004/108/ES (elektromagnetická kompatibilita)
Norma: Vyhovuje EN 16964, NHTSA, FDA, v závislosti na konfiguraci. Výstraha nebo deaktivace po dosažení konce servisního intervalu IP54

12 355 Kč bez DPH
14 949 Kč s DPH
PODOBNÉ PRODUKTY